Що таке слінг

 

Що таке слінг

погляд назад і вперед, та трішки про сучасні видиВи знаєте, що колись були такі часи, коли візочки для дітей були дуже дивним приладдям і дозволити їх собі могли лише багаті аристократичні сім’ї? А всі інші носили дітей на собі. Бо зазвичай на ручках дитина спокійна і не крає нічиє серце плачем і пхиканням. Але ж окрім малечі ще є стільки справ! І тому користувалися різноманітними пристосуваннями, які дозволяли дитині бути поруч з мамою, а мамі - мати вільні руки та відносну свободу пересування. Називалися вони по-різному, і виглядали по-різному, але призначення було одне – без шкоди для здоров’я(!) забезпечити постійний контакт між мамою та дитиною. Ви скажете, що то було давно і тепер дитячий візочок може собі дозволити фактично кожна молода сім’я. Так, але далеко не кожна дитинка погоджується в ньому лежати. Бо за 9 місяців внутрішньоутробного життя вона звикла до биття маминого серця, до її запаху, до ритму її ходи, а цей світ геть незнайомий і страшний, і хочеться назад в безпеку, а зовсім не в холодне ліжечко. І тут на допомогу приходить оте саме пристосування, яке тепер ми називаємо слінгом.

Отже, слінг – це шматок тканини, в якому дитинка розташовується у фізіологічній, тобто природній (!) позі – точнісінько як у мами на ручках. За умови правильного вдівання слінгу його тканина забезпечує підтримку спинки малятка по всій довжині, а коли воно трішки підростає, дозволяє носити вертикально з розведеними ніжками, що є чудовою профілактикою дисплазії. За умови вдалого крою та правильного підбору тканини слінг стає незамінним помічником для мами, оскільки дозволяє досить довго носити дитину і практично не відчувати її ваги. А кажуть, що якщо немовля носити на ручках стільки, скільки воно просить, то воно виросте спокійнішим, впевненішим і відкритим до світу. Більше того, стверджують, що дитинка, яка отримала маму саме в тій кількості, в якій хотіла, виростає більш самостійною, бо їй не треба весь час оглядатися і перевіряти чи мама не зникла, і вона знає, що її завжди підтримають саме тоді, коли це буде потрібно. Ну і не слід забувати про те, що слінгодитинка не витрачає сил на те, щоб докликатися до мами, а використовує цю енергію на ріст і розвиток, і має міцніше здоров’я.

Які ж вони бувають, ті слінги?
У слов’ян це раніше був поділ. Пам’ятає прислів’я «принесла в подолі»? Так казали не лише тому, що частенько дітей народжували прямо в полі і приносили в тому, що мали, а ще й тому, що в тому самому довгому і широкому подолі їх носили і потім – доки вони не зможуть самостійно ходити. Цигани носили і носять в звичайній хустці. На сході користуються май-слінгом, онбухімо та подегі. На півночі носять малечу під верхнім одягом, спеціально для того пристосованим. В Індії модифікують сарі. В Мексиці дитинку примотують до себе за допомогою ребозо. Але одними з найпопулярніших слінгів є слінг-шарф та слінг з кільцями.

Слінг-шарф – це відріз тканини завширшки сантиметрів у 60-70 і довжиною 4-5 метрів (залежно від розміру одягу мами). Хороший слінг-шарф повинен бути із тканини саржевого (жакардового, подвійного діагонального – це все те саме) плетення (це коли нитки розташовані одна відносно одної по діагоналі, а не перпендикулярно), яке майже не тягнеться по довжині і ширині, але трохи тягнеться по діагоналі. Завдяки цьому він гарно обтікатиме маму і малечу, не давитиме і краще розподілятиме навантаження, а можливо навіть і вибачатиме деякі помилки у намотуванні. Його можна використовувати від народження і доки маля не почне гарно ходити ніжками. Проте для немовлят краще брати трикотажний шарф – він м’якший і комфортніший, але гірше тримає вагу і тому не підходить для важчих малюків. В слінгу-шарфу дитинку можна носити і горизонтально і вертикально. При цьому вага розподіляється на обидва маминих плеча, що для багатьох є визначальним у виборі. Із незручностей – досить довга тканина і подекуди складні намотки – потрібно витратити якийсь час, щоб навчитися ним правильно користуватися, але воно того варто!

Слінг з кільцями. Це – найбільш універсальний і один з найпростіших слінгів. Він підходить і для немовлятка, і для старшої дитинки. В ньому можна носити дитинку горизонтально і вертикально, спереду, збоку і за спиною, можна годувати грудьми і цього майже ніхто не помітить. В нього легко класти чи садити дитину, просто змінювати положення, навіть не виймаючи маля, можна тихенько зняти і покласти дитинку, що спить, на ліжечко. Але для того, щоб слінг з кільцями був зручний, він повинен бути правильним (!). Прикро про це писати, але вважаю за необхідне попередити, що на нашому ринку є кілька фірм-виробників, чиї слінги доволі незручні, їх важко відрегулювати і через то дітки відмовляються в них сидіти, вони погано розподіляють навантаження і мамі важко.

Ще кілька слів про май-слінг та слінгорюкзачки. Май-слінг – це прямокутник з чотирма довгими лямками: дві, коротші, зав’язуються на талії, і дві довгі, які обмотуються навколо мами та дитинки. Щоб май-слінг був зручним і лямки не врізалися в плечі, вони мають бути достатньо широкими (12-25 см, а то й більше). Користуватися ним можна десь з 3-4 місяців, бо цей слінг не передбачає горизонтального положення.

Фактично на основі май-слінгу роблять слінгорюкзачки. Їхня відмінність від май-слінгу в тому, що шиються вони з товщої тканини, замість довгих лямок роблять коротші з різними фастексами, а пояс – цупкий і на застібці. Тобто забирається такий, подекуди неприємний, момент, як довгі лямки, які замітають підлогу під час намотування, «посадка і висадка» дитини займає кілька секунд. Але при цьому всьому зберігається широке розведення ніжок і правильне розподілення ваги, на відміну від рюкзаків-кєнгурушок, в яких дитина висить на промежині. І хоча здебільшого слінгорюкзачки дуже зручні, садити в них дитинку можна не раніше 4 місяців, а краще дочекатися піврочку.


Ну і на останок, до побажань гармонії, взаємопорозуміння з дитиною і щасливого батьківства, додам ще невеликчу пораду – уважно читайте інструкції. А якщо вам не пощастило, і інструкція – це один аркуш з кількома маленькими картинками, на яких важко щось розібрати, то шукайте поблизу слінгомаму, яка вам все пояснить вживу, або вивчайте інструкції в Інтернеті, бо слінг дозволяє носити дитину правильно і легко, але цьому потрібно навчитися!

почитати ще про слінги


Создан 14 фев 2009  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
Слінги для чудових діточок Пишу українською МамаТато - усе, що ви маєте знати про дітей Український національний інтернет-портал «Аратта. Вікно в Україну» СвітЗаОчі - велотуризм, веломандрівки, тури вихідного дня Київська школа української мови kazka.in.ua - Українська казка Курсы для беременных от Маргаритка